Vzpomínka na Gaviho

Jason Gaviati (27.4.1980 – 21.11.2015 )

Je to již rok, co nás opustil muž velkého srdce Jason Gaviati. Fanouškům hlavně znám pod jménem „Gavi“. Klávesista, skvělý muzikant, milovník dobré kávy a fotbalového týmu San Francisco 49ers a v neposlední řadě nejlepší přítel Lindsey v jedné osobě.

Gavi se narodil 27 dubna 1980 ve Westlake Village v Californii, kde rovněž vyrůstal. Do kontaktu s Lindsey se dostává v roce 2012, kdy Lindsey hledala pro svá vystoupení nějaké společníky. A právě Gavi a zároveň bubeník Drew byli Lindsey doporučeni. Jejich první společné vystoupení se konalo v New Yorku ve Webster Hall. Spojení zafungovalo a jakmile začala Lindsey připravovat své první turné, Gavi a Drew byli jasná volba. Kluci se stali pro Lindsey opravdu nepostradatelní a s nadsázkou jim říkala „moje holky“.

maxresdefault

Mezi Lindsey a Gavim vzniklo postupem času opravdové přátelství. Na turné a v životě společně trávili spousty času a Gavi byl Lindsey vždy psychickou podporou, dokázal vycítit její pocity a podobně to bylo na straně Lindsey. Jason byl přítel do nepohody a oba sdíleli stejný humor. Humor a radost bylo něco, co Gavi dokázal rozdávat plnými doušky. Jeho srdce bylo otevřené pro kohokoliv. Je jedno, zda se jednalo o přátelé, členy rodiny nebo fanoušky. Gavi byl vždy v danou chvíli tady pro vás.

linagavi

V létě roku 2015 byl Gavimu diagnostikován Burkittův lymfom, což je forma rakoviny, která postihuje imunitní systém. Gaviho léčba začala neprodleně po návratu z evropského turné. Několik měsíců podstupoval náročnou léčbu chemoterapií a po celou dobu si zachovával optimismus a dobrou náladu. Gavi nakonec svou nemoc porazil, ale ve chvíli, kdy již byl doma a chystal se na nový život, přišla zdrcující zpráva o jeho umrtí. Osudná se mu bohužel stala léčba, která mu měla zachránit život. Srdce nápor doznívající léčby nevydrželo a 21. listopadu 2015 dotlouklo naposledy.

gavialin

Jeho smrt přišla jako blesk z čistého nebe a zasáhla nejen jeho blízké, ale celou komunitu a fanoušky okolo Lindsey. Navždy nás opustila osoba, která byla nedílnou součástí Lindsey. Ale hlavně nás opustil člověk, který dokázal svou pouhou přítomností vyzařovat proudy pozitivní energie. Ve všeobecném povědomí zde byl s námi tři roky, ale za tuto krátkou dobu dokázal ovlivnit a udělat šťastnými více lidí než kdokoliv za celý svůj život.

Děkujeme ti Gavi.
Víme, že jsi stále s námi a s Lindsey a vždy budeš naši nedílnou součástí.

Fanklub vzpomíná na Jasona Gaviatiho

Stejně jako pro všechny fanoušky i pro náš fanklub byla zpráva o umrtí Gaviho velmi bolestná. Gaviho jsme si připomněli ve speciálním dílu „Zpátky do Lindseyiny minulosti“, který byl natáčen na našem vánočním srazu v roce 2015. Všichni účastníci srazu rovněž zavzpomínali na společné fotografii a takto na dálku vzdali čest jeho památce.

img_0590

Dále jsme v dubnu 2016 uspořádali první ročník „Staropramen Memoriálu Jasona Gaviatiho“. Jednalo se o turnaj v malé kopané, který byl spojen s dobrým skutkem a společnými silami jsme vybrali na malou Terezku trpící cystickou fibrózou přes 50 tisíc Kč. Určitě se z tohoto turnaje stane milá tradice a každý rok tímto uctíme památku Gaviho a pomůžeme dobré věci. Jsme přesvědčeni, že Gavi by měl z toho obrovskou radost.

gavi

A jak vzpomínají samotní lidé z fanklubu na Gaviho?

Petr Brdičko: Kdybych podobnou vzpomínku psal nedlouho poté, co jsme se dozvěděli o Gaviho skonu, asi by to doprovodilo nemalé množství slz. Ne, že by snad v tento okamžik bylo něco pozitivního na tom, že tu Gavi není, ale přeci jen už je vzpomínání o něco veselejší v tom smyslu, že si člověk víc vybaví to dobré a třeba se dokáže i pousmát. Mám na Gaviho dvě nejsilnější vzpomínky, obě přirozeně spojené s koncerty v Praze. Při tom prvním mi v rámci setkání Lindsey řekla, že mě poznává a že o mě její starší sestra často mluví, že jsem její nejoblíbenější fanoušek (trocha narcismu neuškodí). Má odpověď byla plná překvapení, ale velmi pohotová „Já vím“… načež se přítomný Gavi zasmál tak, jak to uměl jen on :)) Při druhém koncertu mi pak Lindsey děkovala za to, co pro fanklub děláme. Chvíli jsme si o tom povídali, načež došlo na společnou fotografii, kterou jsem si ale přál doplnit o Drewa a právě Gaviho. Jakmile jsme se vyfotili, Gavi mě přátelsky, ale velmi intenzivně plácnul po rameni, kolem kterého mě při fotografování držel. Já si tak v tu chvíli uvědomil, jak je vděčný a jak si váží toho, co pro Lindsey a vše okolo ní děláme. Takový byl Gavi. A takového si chci pamatovat až do konce svého života.

11717075_10207175611978314_30864785_n

lindsey-and-czech-and-slovak-admin-team

Takový byl Jason Gaviati

A nakonec něco veselého. Takového si Gaviho budeme pamatovat. Usměvavého, připraveného vždy své okolí pobavit a povzbudit 🙂

 

Čest jeho památce