Spolupráce z Brave Enough – Those Days

„Vděčnost je protijedem na zlobu, hořkost, žárlivost a zoufalost. Pokud svou mysl naplníme pozitivními zkušenostmi z minulosti, vděčnost nás naplní důvěrou, optimismem a nadějí do budoucnosti.“

O tento text doplnila Lindsey informace k songu Those Days, který se jako šestý nachází na nejnovějším albu Brave Enough. Na této písni Lindsey spolupracovala s duem Dan + Shay no a my si je teď v rámci našeho malého projektu trochu přiblížíme.

DAN + SHAY

Toto ještě stále poměrně mladé duo vzniklo v Americe v roce 2012. Dan Smyers a James Shay Mooney se v tomto roce potkali v Nashvillu v Tennessee a druhý den po svém seznámení spolu začli vytvářet hudbu. Věnují se především stylu country a od svého vzniku nahráli dvě studiová alba, která vyprodukovala mimo jiné i čtyři skladby, které se v amerických hitparádách dostaly v žebříčcích do TOP 40 (19 You + Me, Show You Off, Nothin Like You a From the Ground Up). Jsou džiteli několika prodejních ocenění a získali také cenu ASCAP Country Music Award. Mají za sebou několik úspěšných turné a to i jako předskokani jiných velkých jmen světa country (jako příklad uveďme např. Huntera Hayese).

Pokud bychom se chtěli podívat na každého zvlášť, tak Dan se narodil 16. srpna 1987 a vychováván byl v Pensylvánii. V minulosti byl členem kapel a uskupení Bonaventure nebo Transition. Dnes žije se svou snoubenkou Abby.

Shay přišel na svět 27. prosince 1991 v Arkansasu a kromě jiného býval členem labelu rappera a zpěváka T-Paina. Spolupracoval také se svou tehdejší přítelkyní Veronicou Bellestrini a byl autorem některých jejích skladeb. Dnes žije se svou snoubenkou Hannah a čekají své první miminko.