Spolupráce z Brave Enough – Where Do We Go

„Dokonce i když uděláme všechno správně, tak se stane, že nám občas Bůh neudělí ten výsledek, po kterém toužíme. A to je ten okamžik, při kterém musíme udělat krok ve tmě. Spoléhat na víru v to, že jeho moudrost je větší než ta naše.“

Tento popisek přidala Lindsey k informacím o písni Where Do We Go, která se nachází na jejím albu Brave Enough. Na písni spolupracovala se zpěvačkou Carah Faye Charnow a tímto si ji v rámci našeho malého projektu trochu blíže představíme.

CARAH FAYE CHARNOW

Carah se narodila 3. srpna 1984 v kalifornské Santa Barbaře. Vyrůstala v nedalekém Newbury Parku a hudbě se věnovala v již velmi útlém věku. Několik let byla součástí sboru Fresh Chances for America a za své velké hudební vzory považuje třeba Ellu Fitzgerald, Nancy Sinatru, Ettu James, Björk nebo Whitney Houston. Jako největší vzor pak velmi často uvádí svého dědečka, který bojoval ve 2. světové válce, měl vlastní hudební kapelu a zpíval jí jako ukolébavky písně Franka Sinatry.

Své štěstí zkoušela v New Yorku, ve kterém snila o tom studovat na Juilliardu. Místo toho si jí všiml Jeremyho Dawsona, který ji pak přivedl do kapely Shiny Toy Guns. V té byla zpěvačkou od roku 2004 do roku 2008 a spolu se svými kolegy se dočkala nominace na cenu Grammy za album We Are Pilots. Z této desky pak pochází jejich největší hity, kterými jsou Le Disko, You Are The One a Don´t Cry Out. V roce 2008 se však s kapelou dohodla na ukončení spolupráce a založila vlastní skupinu s názvem Versant. Ta fungovala další 4 roky a svou tvorbu publikovala především elektronicky (např. na My Space).

V roce 2012 se pak Carah spolu i s tehdejším manželem vrátila do Shiny Toy Guns a v této kapele zpívá dodnes. Je také autorkou skladeb několika dalších interpretů, jakými jsou třeba Zedd nebo Hayley Williams.

Carah je v současné době rozvedená a ačkoliv bezpočet tetování na jejím těle může napovídat, že vede celkem divoký a bujarý život, tak opak je vě většině pravdou. Hlási se k životnímu stylu, kterému se říká Straight edge, což samo o sobě vylučuje užívání jakýchkoliv drog (ke kterým se počítají třeba i cigarety) a pití alkoholu.