Lindsey Stirling je 4. nejlépe placenou hvězdou YouTube

Ta samá tančící houslistka, která neuspěla v Amerika má talent v roce 2010, patří podle článku časopisu Forbes mezi jedny z nejlépe placených hvězd YouTube z celého světa.
S více než 7 miliony odběratelů na svém kanále, Lindsey za rok vydělala 6 milionů dolarů. Více si vydělali pouze PewDiePie, Smosh a Fine Brothers.
youtubebig-e1444769452953
Tato houslistka, která je členkou církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů toho dokázala už mnoho. Vydala dvě alba, procestovala se svým turné celý svět a v lednu vydá svoji knihu „The Only Pirate at the Party“.
Lindsey projevila vděčnost svým fanouškům již v dřívějších rozhovorech pro Forbes.
„Je to velmi věrná základna fanoušků, která vám přeje úspěch, protože vás objevili sami,“ říká Lindsey jako jednu z výhod kariéry vybudované pomocí YouTube. „Nebyla to nějaká známá stanice rádia nebo nahrávací společnost, které by to fanouškům strčily pod nos a řekly ‚Tohle poslouchejte, tohle je cool‘.“
Sama Lindsey je fanynkou světa YouTube jako celku. „Ta první a zároveň nejúžasnější věc na světě YouTube je, že to je místo, na kterém lidé spolupracují ve velmi úzce spjaté komunitě, díky čemuž můžete vzkvétat,“ prozradila Lindsey ve videu ze zákulisí Forbes o nejlépe placených YouTube hvězdách.

Tento příběh bude zveřejněn v listopadovém vydání časopisu Forbes (2. listopadu 2015).

Překlad: K*
Zdroj: http://www.deseretnews.com/article/865639112/Lindsey-Stirling-is-YouTubes-fourth-highest-paid-star-Forbes-reports.html?pg=all