Lindsey Stirling to roztočila v Rockhal!

Přinášíme vám další přeložený článek. Tentokrát to bude překlad lucemburského shrnutí, co Lindsey předvedla na koncertě v Rockhal, které vyšlo 19. 10. 2014 🙂 . Originál naleznete ZDE. Protože se lucemburská francouzština o něco liší od francouzštiny, kterou se učím ve škole, a kterou se mluví ve Francii, byl překlad o něco složitější 😀 . Jedna z dalších věcí, která mi práci ztěžovala, byla ta, že autor originálního článku používal mnoha přirovnání a neobyčejných slov a výrazů, které občas nedávaly smysl. Doufám, že i přes to všechno jsem se s tím nějak ,,poprala“ a přeložila to tak, aby to dávalo smysl a byl zachován prvotní význam 🙂 . Na konci si můžete prohlédnout i fotografie z tohoto koncertu.

 

 

Americká umělkyně netradiční cestou předvedla v sobotu večer novou velkolepou show.

Fantastická jízda epických rozměrů v kůži hrdiny z videohry. To mohli prožívat diváci na koncertu Lindsey Stirling při skladbě Heist. Na koncertě, nebo spíše na představení, protože kromě mistrovské hry na housle poskytla mladá Američanka svému publiku videa a choreografii, změnila pohled na víru, sebepodceňování a měnila oblečení přímo na pódiu. Prý se nechala inspirovat koncerty zpěvačky Lady Gaga.

Housle v rukou a choreografie jako bomba nabitá energií, to vše měla Lindsey Stirling pod kontrolou, která byla za zády podporována dvěma hudebníky a dvěma tanečníky. Hrála skladby jako je třeba Mirror Haus, tedy převážně z alba Shatter me, které vyšlo na jaře. Žánry jako dubstep  (Beyond the Veil) nebo hip-hop (Swag) duněly a kontrastovaly se skladbou  Master of Tides (pozn. překladatele: doslova přeloženo jako ,, kontrastovaly s keltským dotekem houslí“ ). Na piano a housle byla také hrána akustická verze romantické skladby All of Me.

Na konci poděkovala svému publiku a těsně před výbušnou skladbou Shatter me s hlasem Lzzy Hale, Lindsey Stirling triumfálně oznámila: ,,Dokázali jste, že ti, co řekli, že se má hudba nebude prodávat, se mýlili, děkuji!“  Kaliforňanka si konečně mohla vychutnat svou odvetu.

Dokázala vytvořit armádu fanoušků z hráčů a geeků celého světa.

*Moi