Mám narozeniny!

Takže, dnes je ten speciální den, který přichází každý rok. Před 24 lety jsem se v tento den narodila. Děkuji mámě Stirling, nejlepší mámě na světě.

Každý rok se ujišťuji, že lidé vědí, že mám narozeniny. Nemyslím to nepříjemně či neomaleně, ale ráda si na plno užívám svou každoroční speciální příležitost. Tak například, když sedím ve třídě nebo stojím v pomalu pohybující se frontě u pokladny, nakloním se k úplně cizímu pánovi stojícímu vedle mě a jen tak mimochodem řeknu: „hej…mám narozeniny.“ Užívám si to, protože je reakce téměř pokaždé stejná. Po tiché pauze a nenápadném „oh…“ se všichni rychle proberou a nadšeně řeknou „tak to všechno nejlepší!“ Cítím se potom, jako kdyby o mně řekli něco velkého. Oni ze sebe mají dobrý pocit, já jsem naplněna hřejivým pocitem a všichni jsou šťastní.

Tímto jsem Vám chtěla doporučit, abyste všem připomínali, že máte narozeniny. Někdo může říct, že je to sobecké, ale proboha, já si myslím, že když s ostatními sdílíte svou radost a dobré zprávy, tak tím šíříte štěstí.  Ano, jsou lidé, kteří mohou být nepříjemní, pokud jde o jejich dobrou náladu. Mluvím například o spolubydlící. Ta se probudí v pět ráno a má na sobě outfit na jogging, který je z fluorescenčních barev a doplňuje její obrovský zářivý úsměv. Tak jako tak mám pocit, že jsou si lidé navzájem víc a víc odcizení. Chodí okolo uzavření ve svém malém světě a ani se nesnaží zapojit. Ať už máte narozeniny či nikoliv, sdílejte sami sebe s ostatními a oni tak budou sdílet sami sebe s Vámi.

Můžete tiše a zlostně stát ve frontě u pokladny a nebo můžete říct něco pěkného osobě vedle Vás a odejít tak z obchodu s novým kamarádem.

Tak jako tak, zbožňuju narozeniny a chci se s Vámi se všemi podělit….“hej… mám narozeniny!“. J

Tento příspěvek vložila Lindsey na svůj web 21.9.2010.

Originální článek: http://www.lindseystirling.com/lindsey-blog/its-my-birthday/