Eddy Sacasa z Hong Kongu: Nečekám žádná velká čísla

A další pán na holení. Řeč je o dalším rozhovoru s administrátorem jednoho z fanklubů Lindsey Stirling ve světě. Na řadě je administrátor fanklubu Hong Kongu, Eddy Sacasa.

Mohl bys nám prosím o sobě na začátek něco říci?

Moje jméno je Eddy Sacasa, je mi 19 let, a v současné době studuji ekonomiku na univerzitě v Navaře. Původně pocházím z Nikaragui, ale v 8 letech jsem se přestěhoval do USA. Studoval jsem tam a dokončil střední školu, pak jsem se přestěhoval do Hong Kongu, kde jsem žil a rok studoval čínštinu a hraní na housle (v současné době bydlím a studuji ve Španělsku, ale doufám, že se do Hong Kongu o letních prázdninách vrátím).

Jak jsi se poprvé dozvěděl o Lindsey?

Poprvé jsem o ní slyšel na webu wimp.com (bylo to video Elements), ale fanouškem jsem se stal až tehdy, když jsem viděl video Devina Grahama Epic Violin Girl (tedy Spontaneous Me). To bylo o měsíc později v Hong Kongu.

Jak dlouho ji znáš?

Osobně jsem ji ještě nepotkal, ale poprvé jsem její video viděl zhruba před rokem a půl. Oficiální stránku jsem pak založil zhruba před rokem po koordinaci s její asistentkou a sestrou Jennifer Fletcher.

Jaký je tvůj nejoblíbenější Lindseyin hit a proč?

Mým oblíbeným je Transcendence (Spontanous Me a Moon Trance jsou v těsném závěsu). Naučil jsem se od něj to, že byste neměli nechat moderní hudbu rozhodovat o tom, jací byste měli být; měli byste přijít na to, že vaše „nedokonalosti“ se mohou proměnit v dobré věci, které dávají člověku unikátní cestu k tomu, jak sloužit Bohu a druhým.

Co máš na Lindsey nejraději?

Její nakažlivý úsměv a motivující osobnost rozhodně pomohly k tomu, abych se stal fanouškem. Taky vysoce oceňuji ten fakt, že svobodomyslná osobnost, která věnuje svůj čas hudbě a tanci je přesto stále tak skromná, třeba i v oblékání a v tom, jak spolupracuje s ostatními.

Tento rok vyráží Lindsey na turné. Myslíš, že přijede i do Hong Kongu?

Z toho, co vím, tak na další tour Lindsey bude cestovat v Americe a Evropě, ale rozhodně si myslím, že někdy v budoucnosti do Hong Kongu přijede, jakmile tu bude více populární. Hong Kong je skvělé místo, kde můžeš propagovat svou hudbu. Nejslavnější hudebníci tam vystoupí minimálně jednou za život.

Kolik lidí máš ve fanklubu? Děláš mu nějakou propagaci?

V současné chvíli má naše stránka 186 fanoušků. Hong Kong je jen jedno město a tak jsem nikdy neočekával žádná velká čísla, ale věřím, že liky budou stále přicházet. Jako podporu často sdílím to nejlepší, co najdu na ostatních stránkách. Nesdílím věci, o kterých si myslím, že fanoušky nezaujmou tak, abych neměl stránky přeplněné. Stejně tak mi hodně pomáhá kolega administrátor Chan Ho Yan, když poskytuje překlady do kantonského jazyka u příspěvků, které považuji za důležité (propagace, prodeje, cestovní lístky, atd.)

Jaký je s fanklubem tvůj největší cíl?

Mým cílem je to, aby si Lindsey byla jistá, že i na té druhé straně zeměkoule jsou lidé, kteří podporují její ohromnou práci. Spustil jsem fanklub s nadějí, že Lindsey přijde na to, že má fanoušky v Hong Kongu a že ji to přiměje jednoho dne přijet vystoupit. Také doufám, že namotivuji další obyvatele Hong Kongu, aby stránku podporovali a pomohli mi ji spravovat. V současné chvíli hledém nové kolegy. Je toho tolik, co můžu udělat a doufám, že mít v týmu více místních pomůže přitáhnout další a další fanoušky.

Víš něco o České republice a Slovensku?

Bohužel moc ne. Když jsem cestoval z Nikaragui do USA, pak do Hong Kongu, tak jsem neměl moc šanci studovat evropskou historii do hloubky. Teď žiji ve Španělsku a tak doufám, že se naučím něco víc o evropské historii.

Tímto se dostáváme na konec. Rád bych ti poděkoval za tvůj čas i tvé odpovědi 🙂

A já děkuju za to, že podporujete naši stránku. Jsem si jist, že i vy přidáte svůj like 🙂