Ventilovací relace

Myslím, že jsem docela pohodová osoba, ale bývám i neskutečně otravná…a to s mou největší a nejhlubší zlostí na světě. Pokud tedy nemáte náladu na ventilovací relaci, tak vystavují velké VAROVÁNÍ, neboť se chystám otevřít Pandořinu skříňku, která se schovává v hloubi mého svědomí. OK, takže tady to je.

Jako dospělá nezadaná žena jsem se setkala s mnoha předsudky, které jsou pevně zakořeněny v „randícím vesmíru“. Sociální stigma, které mě nejvíce trápí, je věky stará otázky „proč chlapci chodí pro průměrné dívky?“. Toto není žádná vymyšlená otázka, tento dotaz vychází ze skutečnosti podpořené důkazy. Když se seznámím s klukem, je skvělé, že se ke mně chová mile a dělá vše pro to, abych se cítila výjimečně. Ale jakmile se ten kluk setká s jinými lidmi (především dalšími kluky), své chování změní – a to o jeho charakteru řekne mnohem více, než jak se chová ke mně. Pokud ostatní lidi přehlíží nebo je dokonce ponižuje proto, aby se sám cítil lépe, vypovídá to o jeho nejistotě a sobectví. Samozřejmě – každý kluk se snaží být milý k dívce, kterou se snaží zaujmout, ale jakmile ji získá, iluze o princi se rozplyne. Nemá důvod chovat se k ní jinak, než k ostatním lidem. Ačkoliv to může znít syrově, tak jsem ráda, když má někdo tu schopnost všímat si a zahrnovat ty, kteří jsou odložení. Já vím, že teď nejsem ani zdaleka dokonalá, ale pracuji na tom, abych byla osobou takovou, jakou já chcí najít. Snažím se oslovovat druhé a snažím se, aby ze sebe měli dobrý pocit, přesto… si myslím, že tací kluci se chovají k holkám tak, jak lidé zacházejí se smetím.

Wow, zní to dost tvrdě. Můžu se na to ale podívat minimálně i z té pozitivní stránky a najít unci hrdosti v tom faktu, že jsem holka, kterou všechny mámy chtějí k tomu, aby s ní randili jejich synové. Když nad tím tak přemýšlím, tak zrovna před týdnem se mě pokoušely 2 staré dámy seznámit s jejich vnuky… a viz. můj názor. Spíš než o to, aby se zajímali o mě, se zajímali o to, aby je kámoši respektovali.

Kluci říkají, že nenávidí dramatické holky, ale ne, vypadá to, že jsou předurčeni ke královnám dramatu jako myška k lepkavé pasti. Milují holky, které šlapou po sestrách jejich kamarádů jen proto, aby se cítily lépe. Řekněte mi upřímně, je to tím, že se kluci nezajímají o laskavost žen k druhým a nebo jsou tak bezradní kvůli sociálním narážkám, že si nevšímají chladu, ponižování a manipulovatelnosti, které tyto ženy chrlí na druhé.

Kluci, tady je jedna malá rada pro Vás: to, jak jedna holka zachází s dalšími děvčaty poukazuje víc na to, jaká je než na to, jak zachází s klukem. Zjistila jsem, že jsem toho docela přesný ukazatel, skrz obě pohlaví.

Tak jako tak je mi líto, že jsem Vás tomuto vystavila, ale jsem ráda, že jsem se mohla na chvíli vyventilovat. Teď zpátky do života! MmmmWaa!

Tento článek publikovala Lindsey na svém webu 31.1.2011

Originální článek: http://www.lindseystirling.com/lindsey-blog/vent-session/ .

za částečnou úpravu a opravu děkuji Heleně Dolejšové 🙂