Zanechejte vliv

V posledních dnech jsem navštívila 4 země: Německo, Rakousko, Velkou Británii a právě sedím v letadle a mířím zpět do USA. Whew! Myslím, že je to docela úspěch, i když to říkám já 😉 Doslova jsem lítala z jedné věci na druhou. Dělala jsem vše od pozdních večerních show v německé televizi až po zkoušky v prostorách Google v Londýně. Většinu času jsem trávila poskytováním rozhovorů a snahou o propagaci mého alba a nadcházející evropské tour.

l1

Celý den ve Vídni jsem strávila poskytováním rozhovorů; bylo jich 20, abych byla konkrétní. A aby bylo jasno…to je moc! Téměř 7 hodin jsem mluvila o sobě. Eeee…V současné době jsem příliš zaneprázdněná a příliš lítám po světě, abych zažívala randící život, ale tohle je pro to HROZNÁ praxe. Až půjdu příště na rande, tak budu muset sama sobě připomínat, že ten ubohý kluk nechce o mně slyšet celý večer.
Tak jako tak… jsem zažila tuhle zkoušku z reality (miluju ty okamžiky, když to nastane!) Poté, co jsem dohrála, jsem mluvila k médiím, dívala jsem se po místnosti plné reportérů, kteří si zapisovali mé poznámky do svých malých zápisníčků, nahrávali si záznamy a dělali fotky. Říkala jsem si, že je šílené, že všichni tito lidé jsou tady proto, že se mnou chtějí mluvit… a z nějakého důvodu oni a jejich posluchači se starají o to, co řeknu. Je to pro mě tak zvláštní! Chci si být jistá, že žiju způsobem, za který můžu být sama na sebe hrdá; že žiju způsobem, který bude pro ostatní povznesením; že žíju způsobem, za který na mě je Bůh hrdý. Protože se spousta lidí dívá.
Pak jsem se zamyslela hlouběji: Nezáleží na tom, jaký máme pocit z toho, jak velký či malý vliv zanecháváme, každý z nás má v životě lidi, kteří nás poslouchají a učí se od nás (od našich slov a činů) a sledují, jak se chováme. Všichni zanecháváme vliv.
Před dvěma dny jsem šla k Berlínské zdi a byl to neskutečně pokorný zážitek. Vězení – jako bariéra, která dusila lidi pod komunistickou nadvládou – má teď prostory a chodníky pro lidi, kteří mohou dle své vlastní vůle projít a je pokryté mozaikou barevného umění. Když zeď padla, umělci z celého světa byli pozváni, aby na tu zeď malovali. Co bylo kdysi hlavním symbolem útlaku je nyní památníkem svobody. Stojí za to ovšem připomenout, že svoboda je požehnání. Svoboda není a nikdy nebude zdarma. Vyžaduje oběť a víru v dobrotu lidstva. A NIKDY bychom ji neměli brát jako samozřejmost. Jeden umělec na zeď namaloval citát, který pro mě znamená pravdu. Napsal:
„Mnoho malých lidí, v mnoha malých místech, dělá mnoho malých věcí, které mohou změnit tvář světa.“

l2

Upřímně řečeno, moji hrdinové jsou „malými“ lidmi. Jsou to lidé, kteří mě udělali takovou, jaká jsem, naučili mě to, co znám a jsou to hlasy, kterým naslouchám.

Nezáleží na tom, jak malý váš vliv může být; tvoří rozdíly, takže je třeba s ním počítat. Udělejte váš vliv co nejlepší. Fungujte tak, abyste na sebe byli hrdí, i kdyby se díval celý svět, protože váš příklad může znamenat celý svět pro jednoho člověka. Jsou to „malí“ lidé, kteří opravdu mění svět.

Tento článek vložila Lindsey na svůj web 24.4.2013

Originální článek: zde